close
تبلیغات در اینترنت
چهار مزیت کار آفرین بود بانوان
چهار مزیت کار آفرین بود بانوان   زن بودن مزایا و معایب خود را دارد، اما هنگامی که تبدیل به بانوی کار آفرین می شوند، اینطور به نظر می رسد که زن به زن بودن خودش و واقعیت وجودی اش که همانا آفرینش است نزدیک می شوند.آمارها نشان می دهند که در آینده جهان ، زن ها نقش بسیار بزرگی در راه اندازی تجارت و کسب و کارهای بزرگ و کوچک دارند.جهان امروز در حال چرخش به سمت زنان به عنوان رهبران فکری خود است. به عنوان یک بانوی کارآفرین ، زن ها مزایای مهمی دارند به این دلیل که متفاوت آفریده شده اند.   ۱- اولین…
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
منبع الهام بخش براي فيلمنامه نويسان سرگردان 2 1334 firisheh91
مکان های گردشگری ترکیه و ارمنستان 1 955 firisheh91
ضعف شخصیت پردازی در سینمای ایران 0 937 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ 2 1136 manager
چطور داستان خود را با سه سوال درباره شخصيت اصلي، بهتر نماييم؟ 0 886 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ (قسمت دوم) 0 1162 lida
چگونه موضوع فیلم کوتاه را انتخاب کنیم؟؟؟ 3 1000 lida
be khone bahaleeeeeeeeeeeeeeeee 1 668 nui_43
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 1 442 nui_43
نرم‌افزارهای تدوین فیلم 4 905 alirezatorkaman
کتاب های کاردانی به کارشناسی معماری 0 472 tmoeini
رنگ زبان نشان دهنده چیست؟ 1 570 tmoeini
نویسندگی چیست؟ نویسنده کیست؟ 1 675 nui_43
تئاتر چیست؟ (قسمت دوم) 9 2206 manager
راهکارهای خروج از التهاب بازار ارز 0 366 alirezatorkaman
راهکارهای خروج از عدم تعادل بازار ارز 0 356 alirezatorkaman
ترفندهای دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن اتاق نشیمن 0 511 alirezatorkaman
ترفند مجسمه سازیییییییییییییییییییییییییییییییی 0 495 alirezatorkaman
بنر سایت 1 380 lida
مقدمه ای بر هنر نویسندگی 2 642 lady_taraneh

چهار مزیت کار آفرین بود بانوان

چهار مزیت کار آفرین بود بانوان

 

زن بودن مزایا و معایب خود را دارد، اما هنگامی که تبدیل به بانوی کار آفرین می شوند، اینطور به نظر می رسد که زن به زن بودن خودش و واقعیت وجودی اش که همانا آفرینش است نزدیک می شوند.آمارها نشان می دهند که در آینده جهان ، زن ها نقش بسیار بزرگی در راه اندازی تجارت و کسب و کارهای بزرگ و کوچک دارند.جهان امروز در حال چرخش به سمت زنان به عنوان رهبران فکری خود است. به عنوان یک بانوی کارآفرین ، زن ها مزایای مهمی دارند به این دلیل که متفاوت آفریده شده اند.

 

۱- اولین مزیت این است که رقابت پیش رونده برای طرفین به وجود می آید. این نوع همکاری و رقابت با رقیب ها ، تلاش دو چندانی را ایجاد می کند تا هر دو شرکت و گروه به جلو حرکت کنند. زنان دوست دارند با هم کار کنند، این امر از ابتدای تاریخ در مورد آن ها دیده شده است و مثال ملموس آن برای خود ما ، کارهای دسته جمعی آن ها در تدارکات میهمانی های بزرگ، راه انداختن آشپزی و … در روزگار قدیم است. همچنین آفرینش هنرهای دستی و صنایع بومی همواره در خانه ها و به صورت گروهی توسط زنان انجام می گرفته است.بنابراین زنان به طور طبیعی به سمت ایجاد روابط صمیمی و مشارکت کشیده می شوند. زنان دوست دارند که به صورت گروهی کار کنند و افرادی را که بیرون گود ایستاده اند در خود جذب کنند. این اعتقاد وقتی قوی تر می شود که زنان به خاطر داشته باشند که بیرون از خانه ، کارهای زیادی برای انجام دادن است ، بنابراین هیچ کس رقیب- دشمن ما نیست.

 

 ۲- مزیت دومی که کارآفرینی زنان دارد این است که آن ها یک فرهنگ جدید را آفریده اند و آن را توسعه می دهند. برخلاف بسیاری از کارهایی که در بیرون از منزل درگیر آن می شویم و مجبوریم ، خود و افکار خود را منطبق بر افکار و فرهنگ سازمانی آن مجموعه وفق دهیم، کارآفرینی به زنان اجازه می دهد که فرهنگ سازمانی خودشان را داشته باشند تا به جای تغییر محیط خانوادگی شان برای انطباق با فرهنگ سازمانی بیرون، کار خود را مانند فضای زندگی و روحی شان طراحی و اجرا کنند. در واقع زنان کارآفرین به جای تغییر زندگی خانوادگی کمک می کنند که زنان، مشتاق زندگی خانوادگی در کنار افراد دوست داشتنی شان شوند به این دلیل که کسب و کارهای زنان کارآفرین اکثرا به گونه ای است که آن ها محل کار خانگی (home office) دارند بنابراین می توانند زمان بیشتری را صرف رسیدگی به کارهای منزل و خانواده کنند و نظارت بیشتری بر امور جاری زندگی شان داشته باشند.

 

 ۳- مزیت سوم برای زنان کارآفرین ، بصیرت و نگاه جامع به زندگی است. مردها غالبا در ساختاری که برای شان تعریف شده ، بدون ایجاد ارتباط خاصی گام بر می دارند، اما زنان عموما حسی تر با قضایای مختلف برخورد می کنند. زنان هنگامی که برای کسب و کار خود دنبال شریک، همکار یا کارمند می گردند ، علاوه بر اینکه به توانایی های تخصصی و کاری ِ فردی که می خواهند با او همکاری کنند فکر می کنند، از نظر حسی به طور ناخودآگاه آن شخص را مورد بررسی قرار می دهند. به عنوان مثال یکی از زنان کار آفرین که برای توسعه کار خود نیازمند حضور بانویی برای همکاری بود، در جلسات مصاحبه با داوطلب ها علاوه بر بررسی تخصصی آن ها در آن زمینه کاری خاص به وضعیت روحی آن داوطلب ، اینکه از نظر عصبی در هنگام مصاحبه چگونه است ، نوع لباس پوشیدن ، طرز راه رفتن و صحبت کردن و … را هم مورد بررسی قرار می داد و در آخر این سوال را از خودش می پرسید:« اگر مدتی برای کاری نباشم ، او در این دفتر کار خانگی من، با فرزندانم چگونه برخورد خواهد کرد؟آیا همان انتظاراتی را که من از خودم برای زندگی دارم ، او نیز دارد؟»

 

 ۴- مزیت چهارم کارآفرین بودن یک زن، سرسختی آن ها است. زن ها کاری را ترک نمی کنند تا آن را به سرانجام نرسانند. این شعار ذهنی اکثر زن ها در دنیاست، برای همین است که این افراد در زندگی های سخت و ناملایمات روزگار بیشتر تحمل می کنند، دوام می آورند و موفق می شوند. آن ها هر روز کار می کنند، به خصوص آن هایی که خانه دار هستند ، هیچ وقت از فضای کارشان دور نمی شوند، محل کار و زندگی برایشان یکنواخت می شود، با این حال تمام روز در حال کار و تلاش برای فراهم آوردن شرایط مناسب زندگی برای افرادی هستند که بیرون از خانه حضور دارند. تا زمانی که زندگی جریان دارد، آن ها می پزند و می شویند و خانه داری می کنند و از همه مراقبت و نگهداری می کنند. زن ها هر گاه در مسیر پر فراز و نشیب زندگی به رودخانه ای خروشان برخورد کنند، با افکار و توانایی هایشان، هر چند سخت و زمان گیر پل می سازند و همیشه راهی خلاقانه برای عبور از سختی ها دارند.

 

کارآفرین بودن راحت نیست، باید مقاوم بود.درست مانند زمان بارداری است که ضمن رعایت آرامش و امنیت باید یک بار سخت و سنگین را حمل کنند.زیبایی همین جاست که در عین آرامش و لطافت می توانند سرسخت و مصّر باشند.در هر شغل نقطه هایی وجود دارد که در آن هم باید سرسخت بود و هم شفقت داشت و زنان از آن جایی که هم خلاق اند ، هم منظم و هم عاطفی می توانند در این نقطه ها به تعادلی سه گانه برسند. زنان وقتی کار می کنند، روح خود را در کالبد کارشان می دمند ، برای همین هم می توانند موفق ظاهر شوند.

 

درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , تجارت , آموزشگاه , روانشناسی و مشاوره , تجارت ,
بازدید : 247
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : چهار مزیت کار آفرین بود بانوان , اقتصاد , تجارت , کار آفرینی , کار آفرینان , زنان کار آفرین , کار آفرینی چیست , کار آفرینی یعنی چه , کار آفرینی چیست؟ , مزیت های کارآفرینی ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


قالب وبلاگ