close
تبلیغات در اینترنت
گرایش ماندگار طراحی وب
  گرایش ماندگار طراحی وب   Peter Vukovic : قبل از نوشتن این مقاله، نگران بودم که چه مسیری را انتخاب کنم – صدها پست در مورد "گرایش های طراحی" در وبلاگها وجود دارد که درهر یک به تعداد زیادی نمونه پرداخته می شود. نکته عجیب اینجاست که دراغلب این مقاله ها گرایش  را با مد اشتباه می گیرند.اکنون زمان آن رسیده که بین مد ها و گرایش های واقعی تمایز قایل شویم.  گرایش در مقابل مد: تمایز مهم  گرایش به آرامی در طی یک دوره زمانی بلند تر رخ می دهد و به آرامی نیز ناپدید می شود (البته…
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
منبع الهام بخش براي فيلمنامه نويسان سرگردان 2 1334 firisheh91
مکان های گردشگری ترکیه و ارمنستان 1 955 firisheh91
ضعف شخصیت پردازی در سینمای ایران 0 937 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ 2 1136 manager
چطور داستان خود را با سه سوال درباره شخصيت اصلي، بهتر نماييم؟ 0 886 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ (قسمت دوم) 0 1162 lida
چگونه موضوع فیلم کوتاه را انتخاب کنیم؟؟؟ 3 1000 lida
be khone bahaleeeeeeeeeeeeeeeee 1 668 nui_43
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 1 442 nui_43
نرم‌افزارهای تدوین فیلم 4 905 alirezatorkaman
کتاب های کاردانی به کارشناسی معماری 0 472 tmoeini
رنگ زبان نشان دهنده چیست؟ 1 570 tmoeini
نویسندگی چیست؟ نویسنده کیست؟ 1 675 nui_43
تئاتر چیست؟ (قسمت دوم) 9 2206 manager
راهکارهای خروج از التهاب بازار ارز 0 366 alirezatorkaman
راهکارهای خروج از عدم تعادل بازار ارز 0 356 alirezatorkaman
ترفندهای دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن اتاق نشیمن 0 511 alirezatorkaman
ترفند مجسمه سازیییییییییییییییییییییییییییییییی 0 495 alirezatorkaman
بنر سایت 1 380 lida
مقدمه ای بر هنر نویسندگی 2 642 lady_taraneh

گرایش ماندگار طراحی وب
 

گرایش ماندگار طراحی وب

 

Peter Vukovic : قبل از نوشتن این مقاله، نگران بودم که چه مسیری را انتخاب کنم – صدها پست در مورد "گرایش های طراحی" در وبلاگها وجود دارد که درهر یک به تعداد زیادی نمونه پرداخته می شود. نکته عجیب اینجاست که دراغلب این مقاله ها گرایش  را با مد اشتباه می گیرند.اکنون زمان آن رسیده که بین مد ها و گرایش های واقعی تمایز قایل شویم.

 گرایش در مقابل مد: تمایز مهم

 گرایش به آرامی در طی یک دوره زمانی بلند تر رخ می دهد و به آرامی نیز ناپدید می شود (البته اگر ناپدید شود). مد چیزی است که طی زمانی کوتاه بسیار رایج می شود و بعد به سرعت ناپدید می گردد گویی که از ابتدا وجود نداشته است.  غذای ارگانیک یک گرایش است؛اما رژیم غذایی سریع( crash diet )مد است. اولی قدرت ماندن دارد اما دومی ظرف چند ماه با چیز جدیدی جایگزین می شود.

چنین اتفاقی در صنعت طراحی رخ می دهد. اگر شما توجه زیادی به زنگ ها و سوت های جدید داشته باشید، برای کاری با دوره عمر کوتاه ریسک می کنید. از طرفی دیگر درک گرایش های واقعی به شما کمک می کند به روز باشید و کاری تولید کنید که ظرف یک سال منسوخ نشود.

در ادامه برخی از این گرایش های را بررسی می کنیم:

 گرایش 1: صفحه آرایی غنی(rich typography )

 از آن روزها که طراحان به رویه های (typefaces ) موجود در کامپیوتر کاربران محدود بودند، زمان زیادی گذشته است. فونت های وب از قبیل فونت های گوگل و تایپ کیت، شما را قادر می سازد که در طراحی خود از تعداد نامحدودی فونت استفاده کنید و به طور چشمگیری جذابیت آنها را ارتقا دهید. مدتی است که طراحان از این فرصت بهره می برند، و روز به روز سایت های بیشتری با توجه زیاد به صفحه آرایی ایجاد می شودند. برخی سایت ها مانند Typographica تقریبا تماما به تایپ اتکا دارند و همچنان زیبا به نظر می رسند.در مورد صفحه بندی طراحی وب، گرایش های صفحه بندی در طراحی وب را ببینید.

 

کی و چگونه از آن استفاده کنیم:

 • شما می توانید صفحه بندی قوی را تقریبا در هر پروژه طراحی وب استفاده کنید – داشتن مجموعه تایپ غنی برای هر سایتی مفید خواهد بود.
 • مطمئن شوید که آیا یک فونت خاص رایگان است یا هزینه دارد – فونت های وب رایگان بسیاری وجود دارد، و فونت های گوگل دارای مجموعه خود است. به نظر من Type kit بهترین انتخاب است اما دارای هزینه است.
 • از یک فونت برای سرتیترها و از یک فونت متفاوت برای متن استفاده کنید. این بهترین جلوه بصری را ایجاد می کند.
 • به اندازه فونت متن اصلی دقت ویژه داشته باشید – در اغلب موارد متن اصلی باید کمی بزرگتر از اندازه نرمان باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 

گرایش 2: قالب بندی یکپارچه (solid blocking)

طراحی وب تبلیغاتی

شرکتهای طراحی و بازاریابی شیفته این شیوه هستند. بالا: Dynamite   چپ: Lithium  پایین: Landor


مدتی از وجود این گرایش می گذرد و اصولا یک طرح مشبک آجر مانند را معرفی می کند که بلوک های یکپارچه رنگ، همراه با بلوک های دارای عکس و متن را به نمایش می گذارد. 

این شیوه به دلیل سادگی، و ارائه دید کلی منظم و سریع از محتوای سایت و با کمترین سردرگمی، برای کاربران گیرا است. کنتراست بین  بلوک های رنگ یکدست و بلوک های تصاویر و متن، موجب ایجاد علاقه بصری قوی می شود که اغلب کاربران را به کاوش بیشتر سایت ترغیب می کند.

کی و چگونه از آن استفاده کنیم:

 • بلوک بندی یکپارچه روشی عالی  برای پروژه های متعدد است – از وب سایتهای شرکتها گرفته تا سایت های شخصی و حتی شبکه های اجتماعی (Pinterest or Huddle را ببینید)
 • رنگ های مختلف را امتحان کنید و موقعیت بلوک ها را تغییر دهید تا شاهد نتایج بسیار متفاوتی باشید.
 • چاشنی اش را زیاد کنید – از استفاده صرف نمایه عمومی و تنها اضافه کردن صلیقه شخصی خود به طراحی دوری کنید. برای مثال، می توانید از ترکیب ویژه ای از فونت ها استفاده کنید یا در برخی از بلوک ها تصاویری قرار دهید.
 • بلوک بندی یکپارچه برای صفحه اصلی سایت مناسب است و کار می کند ، اما صفحات داخلی باید محتوای بیشتری داشته باشند. هنگام ایجاد صفحات داخلی برخی از بلوک ها را نزدیک یکدیگر قرار دهید تا طراحی شکلی منسجم تر داشته باشد و انتقال از صفحه اصلی بسیار متفاوت به نظر نرسد.

 

گرایش 3: خانگی

خود عنوان گویای همه چیز است -  این گرایش در مورد طرح های گرم، ساده و بی تکلف است، چیزی که شما انتظار دیدنش را در آشپزخانه مادربزرگ ها دارید.

بالا: Hello Bar  چپ: Shoplocket راست: Amazelabs

این ظاهر و حس با ترکیب رنگ ها و الگو های ظریف، تکه های دست نوشته،  نقاشی و صفحه بندی ساده بدست می آید. چون این گرایش از علایم بصری که ما با آرامش و استراحت پیوند داده ایم استفاده می کند، به محض ورود، سایت گرم، دوستانه و جذاب به نظر می آید.

 

کی و چگونه از آن استفاده کنیم:

 • این سبک مناسب فعالیت های خدماتی است که نیاز دارند تا ساده،کم هزینه، و آسوده به نظر آیند.
 • الگو های ظریف و دارای نقش برای این احساس و ظاهر خاص ضروری هستند، اما صفحه بندی خوب و خوانا به همین اندازه دارای اهمیت است.
 • این سبک طراحی بسیار خوشایند است اما زیاده روی نکنید – به یاد داشته باشید که آنچه داخل باکس قرار دارد اهمیت دارد.

 

گرایش 4: نوع بزرگ اندازه (oversized type)

سرتیترهای بزرگ و بولد در طراحی گرافیک جدید نیستند، اما در صنعت طراحی وب گرایشی نسبتا جدید به شمار می روند. شرکتها و افراد بیشتر از پیش از این روش برای تحریک علاقه کاربران استفاده می کنند.

 

بالا: Big Omaha  یک مثال بارز از این نوع است.چپ: Basecamp در صفحه اصلی بیانیه خود را واضح اعلام می کند. راست: Zurb  با حروف بزرگ وعده ای بزرگ می دهد.

برای بهترین اثرگذاری باید حرفی گیرا و برانگیزانده داشته باشید – مطمین باشید که چه می خواهید بگویید.

 

کی و چگونه از آن استفاده کنیم:

 • ·        هنگامی که شما یک پیشنهاد یا بیانیه ای قدرتمند داشته باشید، حروف بسیار بزرگ ایده ای عالی هستند. این روش برای تیتر هایی که چیز بااهمیتی برای گفتن ندارند کارکرد خوبی ندارد.
 • ·        این روش ابزاری برای جلب توجه است – آن تنها را برای سرتیترها استفاده کنید و از تایپ معمولی برای دیگر موارد استفاده کنید.
 • ·        حروف بزرگ تقریبا در تمامی انواع پروژها کاربرد دارد اما برای طرح هایی که نیاز به حس قدرتمند شخصیت دارند بسیار مناسب است.

 

گرایش 5: پیش زمینه عکس

یک گرایش طراحی دیگر که مدتی است مورد استفاده قرار می گیرد و اثر شگفت انگیزی در درگیر کردن  کاربر دارد -  به شرطی که عکاسی خوب بوده باشد.

بالا چپ:سایت های Creative people’s  و Alexey Abramov خیره کننده هستند. راست: Tennessee fishing

این گرایش که توسط برند های مد و عکاسان پایه گذاری شد،در حال حاضر تقریبا در تمامی صنایع با میزان بالایی از موفقیت استفاده می شود. مشتریان آن را دوست دارند چون خوب به نظر می آید – کابران آن را دوست دارند چون احساس خوبی دارد.

 

کی و چگونه از آن استفاده کنیم:

 • رویکرد پیش زمینه عکس برای اهداف نمایشی و برند سازی فوق العاده است – هنگامی که هدف اصلی شما ارایه بصری قدرتمند است. از همین رو است که اغلب توسط برند های مد و لباس و مقاصد گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد.
 • تنها از عکس های با کیفیت و رزولوشن بالا استفاده کنید.
 • تلاش کنید تا محتوا را طوری بچینید که با عکس متناسب باشد -  این کار طرح را حتی جالب تر نیز می سازد.

 

گرایش 6: داده نماها (اینفوگرافیک)

داده نماها مطمئنا ماندگار خواهند بود – آنها که زمانی تنها برای مقاصد آموزشی برای موضوعاتی خاص استفاده می شدند، در طی سالهای گذشته محبوبیتی بی سابقه کسب کرده اند. اگرچه آنها آنچنان طراحی وب به شمار نمی روند، اما تعداد روزافزونی از وب سایت ها از آنها به عنوان ابزار خوبی برای اضافه کردن جاذبه بصری به محتوا استفاده می کنند.

داده نما راه بسیار خوبی برای چاشنی دادن به وب سایت است. بالا: Academy چپ: Grip Limited راست: Pointless Corp

 

کی و چگونه از آن استفاده کنیم:

 • داده نما ها بیشتر از آنچه تصور می کنید کاربرد دارند – آنها می توانند در شرح یک فرایند، مجموعه ای از اعداد یا آمار، علت و معلول و غیره استفاده شوند.
 • داده نما های خوب به اطلاعات ارایه شده وضوح می بخشند – مطمئن شوید که در مورد اصول داده نما ها در وب مطالعه کنید. اینجا برای شروع مناسب است.
 • اگر در حال انجام یک پروژه بسیار فنی یا خاص هستید که نیازمند مقداری خلاقیت است، این روش خوبی است.

 

نتیجه

گرایش های طراحی گرافیک که در بالا شرح داده شدند احتمالا برای مدت زمانی ماندگار باشند – هیچ نشانه ای وجود ندارد که افراد آنها را در مقابل چیز دیگری ترک می کنند. از طرفی ، تعدادی مد طراحی وجود دارند که به سرعت مشهور می شوند و سپس خیلی زود از بین می روند – پاپیون چرم و کوک زدن از آن دسته اند. هنگامی که شما قصد دارید طراحی وب سایت انجام دهید که قدرت ماندگاری داشته باشد به گرایش های بالا توجه کنید – صفحه آرایی غنی یا با سایز بزرگ، بلوک بندی یکدست، ظاهر خانگی، پیش زمینه عکس و داده نما ها. احتمال اینکه این گرایش های طراحی قدیمی شوند کم است و شما می توانید آنها را در هرمی از روشها ترکیب کنید تا وب سایت هایی فوق العاده داشته باشید.

 

با تشکر از سایت http://www.macromediax.com

بازدید : 184
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


قالب وبلاگ